Zadbaj o swoje usta!

Skóra naszych ust jest cienka i delikatna. Przez brak melaniny i bardzo małą ilość gruczołów łojowych, usta szczególnie narażone są na zmienne warunki atmosferyczne. Często reagują dosyć gwałtownie na zmiany, przesuszając się, łuszcząc i pękając. 

Oprócz niekorzystnych warunków atmosferycznych (tj. suche powietrze, intensywne słońce, wiatr i mróz) kondycję naszych ust pogarszają złe nawyki, jak np. częste oblizywanie ust, nieodpowiednia dieta i brak wystarczającego nawodnienia. Również przyjmowanie niektórych leków (np. izotretynoina doustnie), nieodpowiednie kosmetyki, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy palenie papierosów, mogą mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję.  

Jak zadbać o nasze usta? 

Pierwszym krokiem jest peeling. Aby zniwelować suchą, łuszczącą się skórę dobrze jest 1-2 razy w tygodniu poświęcić czas na delikatny peeling, który można połączyć z masażem ust. Nie jest tajemnicą, że najpopularniejsze scruby do ust są oparte na cukrze. Dlaczego? Po pierwsze jest doskonałym ścierniwem, delikatnym, ale niezwykle skutecznym, po drugie jest produktem bezpiecznym i naturalnym, a po trzecie ma przyjemny smak, co ma znaczenie w produkcie, który nakładamy bezpośrednio na usta. Wygładzająco – odżywczy peeling do ust Mohani zawiera nierafinowany cukier trzcinowy i pestki truskawki, które pełnią rolę ścierniwa. Są pochodzenia naturalnego i całkowicie przyjazne dla środowiska. Pierwszym krokiem jest peeling. Aby zniwelować suchą, łuszczącą się skórę dobrze jest 1-2 razy w tygodniu poświęcić czas na delikatny peeling, który można połączyć z masażem ust. Nie jest tajemnicą, że najpopularniejsze scruby do ust są oparte na cukrze. Dlaczego? Po pierwsze jest doskonałym ścierniwem, delikatnym, ale niezwykle skutecznym, po drugie jest produktem bezpiecznym i naturalnym, a po trzecie ma przyjemny smak, co ma znaczenie w produkcie, który nakładamy bezpośrednio na usta. 

Wygładzająco – odżywczy peeling do ust Mohani zawiera nierafinowany cukier trzcinowy i pestki truskawki, które pełnią rolę ścierniwa. Są pochodzenia naturalnego i całkowicie przyjazne dla środowiska.

W peelingu do ust Mohani, poza naturalnymi składnikami ścierającymi, znajdują się też odżywcze oleje tłoczone na zimno (dzięki temu zachowują swoje dobroczynne właściwości) tj. olej z pestek truskawek, nasion malin oraz olej jojoba. Są pełne silnych antyoksydantów oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych, nawilżają i regenerują skórę, wzmacniając jej barierę ochronną. Peeling, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, ma postać galaretki, łatwo się rozprowadza i bez problemu spłukuje z ust. Jest niezwykle przyjemny w stosowaniu! Barwnik dodany do peelingu Mohani jest naturalny, pozyskiwany z korzenia henny. Również aromat jest całkowicie naturalny i bezpieczny w stosowaniu na usta i wspaniale pachnie!

Sposób użycia jest bardzo prosty. Na palec nakładamy niewielką ilość peelingu i rozprowadzamy na ustach delikatnie masując, aż do rozpuszczenia się kryształków cukru. Ponieważ naturalne pestki się nie rozpuszczą, musimy resztki albo zmyć wodą, albo zebrać chusteczką. Polecamy wykonywać taki peeling 1-2 razy w tygodniu wieczorem lub przed makijażem ust np. matową pomadką, aby wyrównać ich powierzchnię. 

Drugim krokiem w pielęgnacji ust jest nałożenie maseczki bądź balsamu, który odżywi i zregeneruje usta oraz zapewni im ochronę. Nawilżająco-ochronny balsam do ust Mohani, charakteryzuje się kompozycją składników zapewniających dobroczynne działanie poprawiające kondycje naszych ust.

W balsamie do ust Mohani znajdują się oleje ze słodkich migdałów, z pestek truskawek oraz słonecznikowy, które mają za zadanie zmiękczyć, wygładzić i odżywić delikatną i wymagającą skórę ust.

Dodatkowo, mieszanka naturalnych składników w balsamie do ust Mohani, to prawdziwa bomba antyoksydacyjna, która zapewnia nawilżenie i ochronę przed wolnymi rodnikami. Witamina E wspomaga działanie roślinnych emolientów. Wosk ryżowy nadaje jedwabiste wykończenie a także stanowi ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Naturalny polimer z oleju tungowego i rzepakowego nadaje przepiękny połysk. Bazowym materiałem jest wegański odpowiednik lanoliny, który ma doskonałe właściwości zmiękczające i nawilżające. Tworzy na ustach warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi oraz ucieczką wody. Jest to produkt całkowicie naturalny, nie podrażnia skóry. 

Optymalne efekty pielęgnacji uzyskamy używając truskawkowych produktów do ust Mohani w duecie!

Ważne, aby zabezpieczać usta produktem z filtrem przeciwsłonecznym. Mimo, że coraz częściej pamiętamy o zabezpieczaniu naszej twarzy, usta są bardzo często pomijane, a to duży błąd.  

Podsumowując, jeśli chcemy, aby nasze usta wyglądały piękne i zdrowo pamiętajmy, aby zwracać uwagę na to co jemy (zwłaszcza na zawartość w naszym pożywieniu witamin z grupy B, cynku i żelaza), o odpowiednim nawodnieniu oraz eliminacji złych nawyków. Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja dostarczająca dobroczynnych składników dla delikatnej skóry ust oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem słonecznym.