Czy z natury można czerpać jeszcze więcej?

olejki organiczne

Olejki eteryczne, czyli coś tu ładnie pachnie

Olejki eteryczne to nic innego jak, ciekła substancja otrzymana poprzez destylacje z parą wodną lub tłoczeniem na zimno wybranego składnika roślinnego. Pozyskiwane są z liści, kwiatów, łodyg i owoców rośliny. Dzięki temu otrzymujemy czystą, skoncentrowaną esencję jednego składnika, która zachowuje maksimum właściwości pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych

Organiczny olejek eteryczny z rozmarynu

Naturalny, w 100% organiczny olejek eteryczny otrzymywany z liści rośliny o nazwie Rosmarinus officinalis. Od wieków rozmaryn uznawany jest w kulturze jako symbol miłości. Jako dodatek do kosmetyków do włosów, olejek nie tylko zmniejszy ich nadmierne przetłuszczanie się, ale także pomoże uporać się z łupieżem i stanami zapalnymi.

dowiedź się więcej
Organiczny olejek eteryczny z eukaliptusa

Naturalny, organiczny olejek eteryczny pozyskiwany z liści eukaliptusa, dokładnie z odmiany Eucalyptus globulus. Od lat jest powszechnie stosowany jako środek zmniejszający przekrwienie. Stał się również nieodłącznym elementem produktów na owady i komary.

dowiedź się więcej
Organiczny olejek eteryczny z bergamotki

Organiczny olejek eteryczny otrzymywany ze skórki owocu bergamotki. Jest to wiecznie zielone drzewo cytrusowe porastające tereny Włoch. Zbierana jest głównie ze względu na zdolność dostarczania olejku eterycznego, gdyż jej miąższ jest gorzki w smaku.

dowiedź się więcej