Hydrolaty - odkryj nową jakość pielęgnacji skóry i włosów
Hydrolaty Mohani - kosmetyki o wszechstronnym zastosowaniu
Hydrolaty to kosmetyki, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących naturalnych i delikatnych dla skóry produktów. Świetnie odświeżają skórę twarzy i ciała, łagodzą podrażnienia oraz pomagają w redukcji stanów zapalnych. Mogą być stosowane jako tonik, mgiełka lub do demakijażu.
Ale zacznijmy od początku.
JAK POWSTAJE HYDROLAT?
Hydrolat to produkt uzyskiwany poprzez destylację całych roślin lub ich części z parą wodną. W procesie destylacji para wodna porywa nierozpuszczalne w wodzie drobiny olejku eterycznego, który po ochłodzeniu jest od niej oddzielany. Pozostała woda, do której przeniknęły rozpuszczalne cząstki roślinne oraz niewielkie ilości olejku eterycznego. I to właśnie jest nasz hydrolat.
Hydrolaty mają wiele zastosowań w pielęgnacji, a ich działanie zależy od składu chemicznego rośliny, z której zostały otrzymane. Poznaj hydrolaty Mohani i ich właściwości:
HYDROLAT JAŚMINOWY
Skóra: sucha, spierzchnięta
Działanie: zmiękcza i nawilża, przywraca skórze uczucie komfortu, wygładza, tonizuje i równoważy cerę, neutralizuje wolne rodniki, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, wygładza drobne zmarszczki, relaksuje, odpręża i poprawia nastrój.
HYDROLAT Z KWIATÓW RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ
Skóra: wrażliwa, naczynkowa
Działanie: stymuluje i poprawia mikrokrążenie, wzmacnia i uszczelnia naczynka krwionośne, tonizuje i równoważy cerę, nawilża skórę i łagodzi podrażnienia, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Hydrolat różany jest również odpowiedni do pielęgnacji włosów. Odżywia i regeneruje matowe włosy, pozostawiając je nawilżone i gładkie.
HYDROLAT OCZAROWY
Skóra: mieszana, trądzikowa
Działanie: posiada lekkie działanie przeciwzapalne, koi skórę, łagodzi podrażnienia, działa odświeżająco i tonizująco, ściąga pory i reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Jego właściwości antyoksydacyjne pomagają dłużej zachować młody wygląd.
HYDROLAT Z DRZEWA SANDAŁOWEGO
Skóra: dojrzała
Działanie: odżywia skórę, neutralizuje wolne rodniki, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, wygładza drobne zmarszczki.
HYDROLAT Z DRZEWA HERBACIANEGO
Skóra: tłusta, mieszana
Działanie: normalizuje wydzielanie sebum, zawarte w hydrolacie olejki eteryczne nawilżają i przyspieszają proces regeneracji naskórka, wspomaga leczenie trądziku i ogranicza powstawanie nowych wykwitów.
HYDROLAT Z CZYSTKA
Skóra: tłusta, trądzikowa
Działanie: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wspomaga walkę z trądzikiem, zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, łagodzi i przyspiesza gojenie stanów zapalnych, a także delikatnie rozjaśnia ślady po nich, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
HYDROLATY - JAK STOSOWAĆ?
Hydrolaty można stosować na wiele sposobów, zależnie od potrzeb i preferencji.
- Tonik – spryskaj wacik i delikatnie przetrzyj nim oczyszczoną skórę twarzy, szyi oraz dekoltu.
- Spray do twarzy - zamknij oczy i delikatnie rozpyl na twarzy aromatyczną mgiełkę. Możesz przechowywać hydrolat w lodówce, aby uzyskać dodatkowe chłodzenie skóry.
- Dodatek do kąpieli - wystarczy, że dodasz do wody do kąpieli kilka kropel hydrolatu.
- Baza do maseczek DIY - wymieszaj hydrolat z glinką lub masłem do ciała i nałóż na oczyszczoną skórę. Spłucz po 10-15 minutach.
- Na włosy i skórę głowy - spryskaj oczyszczone włosy i delikatnie masuj włosy i skórę głowy. Nie spłukuj.
- Odświeżacz do pościeli - spryskaj hydrolatem pościel, ręczniki, poduszki.
Hydrolaty to naturalne produkty o szerokim spektrum działania, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji i aromaterapii.