Darmowa dostawa od 100,00 zł

Jak działa olej aloesowy?

2020-02-28
Jak działa olej aloesowy?

O dobroczynnym działaniu aloesu słyszał chyba każdy. Wyciąg z tej rośliny dodawany jest do żywności, napojów, leków i kosmetyków.

Po kosmetyki z ekstraktem z tego sukulentu sięgają zwłaszcza osoby o suchej, wrażliwej skórze, ale także te, które mają problemy trądzikowe.

Chociaż aloes nie jest rośliną olejodajną, to poprzez macerowanie jego liści w naturalnym roślinnym oleju można uzyskać wzbogacony produkt o jego wszystkich cennych właściwościach. Macerowane liście (Aloe Barbadensis Leaf) oddają do oleju słonecznikowego (Helianthus Annuus Seed Oil) to, co odpowiada za skuteczne działanie aloesu – witaminy, aminokwasy i kwasy tłuszczowe oraz inne wartościowe składniki. Procesu tego nie prowadzi się w warunkach podwyższonej temperatury, nie używa się też szkodliwych chemikaliów, dlatego kosmetyk nie traci żadnych substancji aktywnych w tym procesie.

Dlaczego warto wybrać olej aloesowy zamiast samych liści aloesu?

Przede wszystkim dlatego, że miąższ aloesowy posiada właściwości nawilżające, łagodzące i regenerujące, jednak nie ma wystarczającej ilości emolientów, aby utrzymać to nawilżenie wewnątrz skóry. Podstawową zasadą skutecznej pielęgnacji skóry suchej jest stosowanie duetu – humektantów i emolientów. Humektanty są higroskopijne, czyli wiążą wilgoć i wprowadzają ją do skóry. Emolienty z kolei działają okluzyjnie, powlekają skórę delikatną, odżywczą warstewką, która chroni przed transepidermalną (przeznaskórkową) utratą wody. Dzięki temu skóra jest głęboko nawilżona i jednocześnie zabezpieczona przed ponownym przesuszeniem, bez podrażnień i zaczerwienienia.

Olej aloesowy to perfekcyjne połączenie humektantów (wyciągu aloesowego) i emolientów (oleju słonecznikowego). Dodając do tego niezwykłe właściwości aloesu w zakresie łagodzenia podrażnień, mamy kosmetyk idealny dla skóry suchej, przesuszonej, wrażliwej, zniszczonej, a także trądzikowej (olej sojowy jest niekomedogenny, tzn. nie zapycha porów). Olejek został ponadto, dzięki obecności oleju słonecznikowego, wzbogacony naturalną witaminą E w formie tokoferolu, co czyni go odpowiednim także dla skóry dojrzałej z widocznymi zmarszczkami. Olej aloesowy jest zatem odpowiedni dla każdej osoby, ponieważ zapewnia skuteczną i delikatną pielęgnację wszystkich typów skóry.

Skład Mohani Precious Oils Aloes to Aloe Barbadensis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil (ekstrakt z liści aloesu w oleju słonecznikowym).

pixel