Darmowa dostawa od 100,00 zł

Jak stosować olejki eteryczne?

2020-12-21
Jak stosować olejki eteryczne?

Po co nam olejki eteryczne?

Olejki eteryczne otrzymujemy poprzez destylację z parą wodną lub tłoczeniem na zimno wybranego składnika roślinnego. Pozyskiwane są z liści, kwiatów, łodyg i owoców rośliny. Dzięki temu otrzymujemy czystą, skoncentrowaną esencję jednego składnika, która zachowuje maksimum właściwości pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na olejki organiczne Mohani?

W naszej ofercie znajdziesz olejki organiczne. To pewny, sprawdzony produkt, gwarantujący czystość i wysoką jakość surowca, z którego pozyskuje się olejek. Olejki organiczne są wolne od chemicznych dodatków i wzmacniaczów zapachu, które niestety są ukryte w licznych produktach dostępnych na rynku.

Do produkcji olejków organicznych używa się najlepszych składników z kontrolowanych upraw, przy których nie są stosowane syntetyczne środki ochrony roślin. Tworząc olejki eteryczne powinno wykorzystywać się tylko składniki od zaufanych dostawców, certyfikowanych zgodnie ze standardem COSMOS ORGANIC. Organiczność olejków jest bardzo ważna. Dlaczego? Ponieważ olejki służą także do wspomagania leczenia stanów chorobowych górnych dróg oddechowych, np. podczas inhalacji. To bardzo istotne, aby nasz organizm wdychał nieszkodliwe substancje. Decydując się na certyfikowane olejki mamy pewność, że dostarczamy swojemu ciału wyłącznie naturalne składniki.

Kto powinien zainteresować się olejkami eterycznymi?

Olejki eteryczne są zdecydowanie dla każdego, kto chce wzbogacić swoją pielęgnację o dodatkowe naturalne substancje, mające korzystny wpływ na kondycję skóry, ciała i ducha. Są bezpieczne, ale powinny być dobrze dobrane do potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że niektóre słyną z właściwości pobudzających do działania, energetyzujących, podczas gdy inne świetnie koją, wyciszają i łagodzą stany pobudzenia. Olejki powszechnie wykorzystuję się też w łagodzeniu stanów chorobowych górnych dróg oddechowych. Dlatego warto mieć w swojej domowej apteczce np. olejek eukaliptusowy, który łagodzi przeziębienia i nieżyt nosa. Olejki stosuje się zazwyczaj w formie rozcieńczonej, ponieważ są silnie skoncentrowane. Wyjątek stanowią olejki o działaniu bakteriobójczym, które można punktowo nakładać na zmiany zapalne, np. olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne dla ciała i dla ducha!

Często spotykamy się z wielopoziomowym zastosowaniem olejków. Ciekła konsystencja pozwala na to, aby wykorzystać je praktycznie na każdym etapie pielęgnacji. Ulubiony olejek można bez problemu dodać do kremu, serum, czy maski. Dzięki temu wzbogacimy właściwości pielęgnacyjne produktu i nadamy mu piękny zapach. Podczas kąpieli możemy do wanny z ciepłą wodą dodać około 5 – 10 kropli olejku eterycznego. Masujemy skórę podczas kąpieli, a po jej zakończeniu nie spłukujemy ciała. Kąpiel aromaterapeutyczna nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Doskonale relaksuje nasze ciało, odpręża również na poziomie duchowym. Wpływ zapachów na nasz umysł i jego działanie jest znany od wieków. To bardzo istotny, stymulujący rytuał. Zapachy odbierane jako przyjemne pomagają odpoczywać, regenerować siły, koją zmysły. Na co dzień możemy wzmacniać nasze mentalne samopoczucie dodając mieszankę wody z kilkoma kroplami olejku do dyfuzora powietrza lub kominka. Doskonałym pomysłem jest też dodanie kilku kropel do oliwki stosowanej podczas masażu, aby nabrał on bardziej zmysłowego wymiaru.

Jak stosować olejki eteryczne?

Nie ma specjalnych ograniczeń e stosowaniu olejków eterycznych. Istnieje jednak kilka dobrych praktyk, o których warto pamiętać. Olejki eteryczne są bardzo uniwersalne i znajdą zastosowanie zarówno w specjalistycznej pielęgnacji jak i w rytualnej kosmetyce pielęgnacyjnej, jako wzmacniacze walorów zapachowych i jakościowych kosmetyków. Zawsze należy mieć na uwadze, że są one substancjami silnie skondensowanymi i należy je stosować w rozcieńczeniu z wodą bądź innym olejem bazowym, wyłącznie jako kosmetyczny lub leczniczy dodatek. Nie nacieramy ciała olejkiem, a dodajemy np. kilka kropel do ulubionego balsamu do ciała. Wzbogacając olejkami eterycznymi przyjemną, aromatyczną kąpiel w wannie, najlepiej dodawać niewielką ilość jednocześcnie ze strumieniem wody, aby całe pomieszczenie wypełnił natychmiast zmysłowy aromat. Zalecamy przed użyciem nowego zapachu olejku wykonać test uczuleniowy. Pomimo, że olejki są substancjami całkowicie naturalnymi, w sporadycznych przypadkach mogą wywołać reakcję alergiczną. Warto pomyśleć nad tworzeniem własnych kompozycji zapachowych, bazujących na organicznych olejkach eterycznych. Zapachy słodkie, kwiatowe doskonale komponują się zapachami cytrusowymi, np. olejek z geranium można łączyć z olejkiem z trawy cytrynowej albo białego grejfruta. Zapachy energetyzujące świetnie łączą się z drzewno-kamforowymi nutami, np. olejek eteryczny z mięty pieprzowej i eukaliptusa dadzą mieszankę o świeżym, drzewnym zapachu, z energetyzującą nutą. Do cięższych, bardziej orientalnych zapachów, jak np., paczula, idealnie pasuje słodka pomarańcza. W duecie stworzą słodki, cytrusowo-egzotyczny zapach, z drzewnym aromatem. Samodzielne testowanie i komponowanie unikatowych mieszanek to inspirujące zajęcie, które również może być formą relaksu.

Polecane

pixel