Darmowa dostawa od 100,00 zł

Less-waste, czy tylko chwilowa moda?

2020-10-20
Less-waste, czy tylko chwilowa moda?

Musimy wkońcu przyznać, że ilość plastiku na świecie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Plastikowe opakowania miały być dla ludzkości wygodą, przecież są lżejsze od szkła, wygodniejsze. Plastikowe akcesoria trwalsze, bardziej higieniczne. Dlaczego w pewnym momencie, zaczęliśmy jednak znamiennie odczuwać złe skutki globalnej nadprodukcji plastiku? Okazało się bowiem, że to  uniwersalne tworzywo dosłownie zdominowało przemysł i zalało naszą planetę tonami śmieci, zatruło ekosystemy, naturalne środowisko życia wszystkich organizmów na ziemi. Będąc tanim i szybkim w produkcji tworzywem w sposób niekontrolowany absolutnie uzależnił od siebie ludzi i organizację ich życia. Dobrnęliśmy do momentu, kiedy świadome dokonywanie zakupów nie jest wyborem, a naszą koniecznością i jedyną słuszną drogą, mogącą w pewien sposób minimalizować systematyczne wyniszczanie środowiska.Bambus, zwykły, niezwykły!  
Bambus to roślina trawiasta, rosnąca najszybciej na świecie, w ciągu dnia nawet o 2 metry. Jest do tego niezwykle trwała i biodegradowalna. Coraz więcej gałęzi przemysłu decyduje się na wykorzystanie tego tworzywa w produkcji. Mowa m.in. o akcesoriach, których używamy do codziennej pielęgnacji. Świadomość na ten temat szkód, jakie powoduje plastik wzrasta. Konsumenci coraz chętniej wybierają produkty, które w mniejszym stopniu przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego.  


Powrót do natury
Ciężko wyobrazić sobie nasze życie całkowicie pozbawione chemii, plastiku. Ale suma małych kroków poczynionych lokalnie może mieć ogromne globalne znaczenie dla kondycji świata, jaki zostawimy kolejnemu pokoleniu. Pielęgnując swoje ciało zwróć się ku produktom wykonanym z naturalnych włókien, tworzyw. Podaruj w ten sposób sobie czułość i szacunek, na jaki zasługujesz Ty i nasze środowisko. Zacznij inaczej, bardziej świadomie podchodzić do swoich rytuałów pielęgnacyjnych. Wykorzystuj do tego naturalne produkty, akcesoria. Zaproś do swojego życia minimalizm. Małymi krokami zmieniaj swoje przyzwyczajenia.   


Podejście eko w praktyce. Daj szczęście i zdrowie swojemu ciału.
Z troski o nasze ciało, cudownie jest wyrobić sobie nawyk wybierania produktów wykonanych  z naturalnych materiałów. Peeling? Jasne! Ale nie przy użyciu peelingów zawierających mikroplastik w swoich składach. Wystarczy, że podczas codziennej pielęgnacji wykonasz delikatny masaż lnianą rękawicą lub konopną rękawicą, który przy okazji peelinguje nasze ciało, poprawia mikrokrążenie. Rękawica skutecznie złuszcza martwy naskórek i usuwa wszelkie nierówności ze skóry. Ponadto, pobudza krążenie. Przy regularnym stosowaniu łatwo zauważyć, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a dodatkowo długo pozostaje gładka i przyjemna w dotyku. Można jej bezpiecznie używać również do delikatnego masażu twarzy.  Do rewelacyjnych i ostatnio bardzo pożądanych akcesoriów należy szczotka do kąpieli i masażu ciała. Nasza szczotka do masażu wykonana jest z litego drewna bukowego pochodzącego z kontrolowanych upraw zrównoważonych FSC i naturalnego włókna kaktusa agawy.  Można ją stosować przed kąpielą – na sucho – jako formę terapii antycelullitowej i antyrozstępowej. Masaż szczotką zauważalnie ujędrnia skórę całego ciała. Wykonywany prawidłowo, ruchami ku górze poprawia krążenie i pobudza. Jest idealny na poranne rozbudzenie organizmu, wystarczy 5 minut każdego poranka, aby pobudzić cały organizm do działania.  Szczotkowanie zapobiega wrastającym włoskom po depilacji. Po masażu, skóra staje się niezwykle gładka i miękka, a dodatkowo lepiej przyswaja cenne składniki nakładanych później kosmetyków w kolejnych krokach pielęgnacyjnych. Balsamy czy olejki do ciała lepiej się wchłaniają, dzięki temu są skuteczniejsze.

Szczęśliwy uśmiech, to zdrowy i zadbany uśmiech!
Odpowiednia higiena jamy ustnej ma olbrzymie znaczenie dla kondycji całego organizmu. Zaniedbania i nieprawidłowa pielęgnacja mogą doprowadzić do nawracających chorób w obrębie jamy ustnej i stanów zapalnych. Ale to wiemy. Czy wiemy natomiast jakie akcesoria nam w tym pomogą? Oczywiście wykonane z bambusa!  Bambus, nie dość że trwały i łatwo odnawialny, to do tego ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Używanie bambusowej szczoteczki Mohani jest nie tylko ekologiczne, ale także zdrowe. Jednak szczotkowanie to połowa sukcesu. Idealnie byłoby, aby pielęgnację jamy ustnej uzupełnić o nitkowanie. Mohani w swojej linii Smile ma całkowicie naturalną, biodegradowalną nić, która delikatnie, a jednocześnie skutecznie czyści przestrzenie między zębami. Zużyta łatwo ulega degradacji, nie szkodząc naszej planecie. W przeciwieństwie do większości biodegradowalnych alternatyw nici dentystycznych, naturalna nić Mohani Smile wykonana jest z włókna kukurydzianego zamiast z jedwabiu. Więc jest idealna dla wegan. Woski pochodzenia zwierzęcego używane zwyczajowo do produkcji nici zastąpiono tutaj woskami roślinnymi. Całość zapakowane jest w szklany, mały i dyskretny słoiczek, który można mieć zawsze pod ręką w razie potrzeby.

Kilka prostych działań, które są w zasięgu ręki każdego z nas, może realnie przyczynić się do kilogramów plastiku, który finalnie nie zasili wysypiska śmieci!
pixel