Darmowa dostawa od 100,00 zł

Szczotkowanie na sucho sposobem na piękną skórę ciała

2021-02-03
Szczotkowanie na sucho sposobem na piękną skórę ciała

Szczotkowanie na sucho – sposób na piękną i sprężystą skórę

Świadoma pielęgnacja to bardzo ważny trend, który pozwala w sposób zrównoważony i przemyślany uzyskać efekt wypielęgnowanego ciała. Od wielu już lat mówi się o tym, że peeling plus odpowiedni krem to niezastąpiony duet w walce o piękną skórę. Pytanie: czy peelingi z drobinkami to jedyny sposób na gładką skórę?  Nie. Istnieją bardzo szybkie, skuteczne i przyjemne zamienniki tego zabiegu. Jedną z nich jest bardzo stara metoda wywodząca się z Azji –  szczotkowanie na sucho. 

Masaż i pielęgnacja w jednym. Zalety szczotkowania na sucho

 • Wyrównany koloryt i napięta skóra. Musisz wiedzieć, że szczotkowanie na sucho to nie tylko zabieg, który pomaga pozbyć się martwego naskórka, ale również… forma masażu. Skóra zadbana i rozpieszczona w taki sposób przynosi same profity. 
 • Pobudzenie krążenia. Ponieważ szczotkowanie na sucho to masaż skóry, dzięki temu zabiegowi pobudza się krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny. Dobrze ukrwiona skóra to mniejsza wrażliwość na wahania temperatur, redukcja rozstępów i bardziej promienny wygląd.
 • Redukcja cellulitu. Udowodniono, że szczotkując regularnie swoje ciało, uprawiając sport oraz pijąc dostateczną ilość wody, jesteś w stanie znacznie zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. To naprawdę działa! 
 • Znika problem wrastających włosków. Oj, chyba każda z nas przez to przeszła. Stany zapalne skóry spowodowane przez wrastające włoski to częste zjawisko i dodatkowo – ten proces po prostu boli, zwłaszcza w okolicach bikini. Remedium na ten problem jest systematyczne szczotkowanie na sucho wystarczy robić to średnio raz lub dwa razy w tygodniu.  
 • Naturalna droga. Peeling na suchą skórę idealnie wpisuje się w ideę less-waste. Solidna szczotka do masażu wystarczy na lata. Szczotkując ciało nie zużywasz żadnych opakowań, nie przyczyniasz się wobec czego do produkcji śmieci – a ich nadmiar to rosnący problem. Wybierając tę metodę peelingu, oszczędzasz środowisko i swoją kieszeń. 
 • Higieniczna sprawa. Szczotka wykonana z naturalnych materiałów, myta regularnie mydłem lub szamponem, nie stanie się pożywką dla grzybów oraz bakterii. W przeciwieństwie do nadal powszechnych gąbek.
 • Ekonomia. Szczotki do ciała potrafią służyć latami i są znacznie bardziej wydajne niż używanie peelingów. Nie musisz pamiętać o zakupie kosmetyku, nie musisz martwić się o ewentualne reakcje alergiczne. Same zalety!

Jak prawidłowo wykonać zabieg szczotkowania ciała na sucho? 

Zabieg wykonujemy od stóp, stopniowo przesuwany szczotkę ku górze. Masaż najlepiej wykonać na sucho, przed kąpielą – po czym warto użyć olejku lub balsamu. Kluczem do uzyskania efektu idealnie gładkiego ciała jest regularność wykonywanego masażu, dlatego warto powtarzać go raz lub dwa w tygodniu. Na początek postaraj się omiatać skórę zdecydowanymi ruchami, zaczynając od stóp, kierując się ku górze. Okolice brzucha najlepiej jest wymasować okrężnymi muśnięciami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara – a więc w zgodzie z kierunkiem przepływu krwi. Dlaczego to ważne? Ponieważ celem masażu jest wspomaganie opróżniania żył. Wykonując ruchy zgodnie z naturalną cyrkulacją krwi, przyspieszamy jej przepływ do serca, a nie kierujemy ku zastawkom. Zaleca się, aby lżejszy masaż wykonywać w okolicach dekoltu, szyi i biustu, zaś mocniejszy zabieg stosować na udach i pośladkach. Pamiętaj o stopniowaniu nacisku, przy pierwszych użyciach bądź delikatna, dopiero gdy przyzwyczaisz skórę do zabiegu, możesz pozwolić sobie na mocniejsze dociśnięcie szczotki do ciała. 

O czym musisz pamiętać?

 • Szczotkuj ciało około 5, 10 minut – 2,3 razy w tygodniu
 • Masaż szczotką przeprowadzaj zawsze w kierunku serca 
 • Stopniowo zwiększaj nacisk na skórę
 • Brzuch szczotkuj łagodniej kolistymi ruchami 
 • Omijaj pieprzyki i znamiona 
 • Nie szczotkuj dekoltu ani twarzy 

Zanim kupisz. Co musisz wiedzieć o szczotce do ciała? 

Dobra szczotka do masażu ciała to ta stworzona z naturalnych materiałów. Idealnym wyborem będzie wykonana z drewna bukowego z naturalnym włosiem – powinno być równo przycięte i gęsto osadzone. Warto zastanowić się nad szczotką z włosiem tampico, naturalnym włóknem z agawy, rośliny pochodzącej z Meksyku. Dlaczego? Ponieważ ten materiał bardzo rzadko nie uczula i jest bardzo odporny na zużycie. Użycie znacznie ułatwia dłuższy uchwyt – nie zawsze znajdzie się ktoś chętny na wyszczotkowanie pleców. Idealnie sprawdzi się tutaj Szczotka do kąpieli i masażu ciała Mohani

Jeśli jednak z jakiś powodów boisz się, że zabieg szczotkowania na sucho może być zbyt inwazyjny, wypróbuj nasze rękawice do masażu – one z pewnością nieco łagodniej potraktują Twoją skórę. Warto spróbować: Intensywnie peelingująca lniano–konopna rękawica do kąpieli Mohan lub Łagodnie peelingująca lniana rękawica do kąpieli Mohani.

Szczotkowanie ciała na sucho – i co potem? 

Masaż szczotką warto uzupełnić odpowiednim odżywieniem skóry. Zadbaj o właściwy krem, który pomoże złagodzić ewentualne efekty po zabiegu: pieczenie czy swędzenie ciała. Pamiętaj, że nowa tkanka nie posiada ochrony do momentu ukończenia procesu przebudowy. Peeling na sucho sprawia, że jest narażona na szybkie odparowanie wody – daj jej czas i siłę na odbudowę płaszcza hydrolipidowego. Czego warto użyć? Silnie natłuszczającego Masło kakao łupane Mohani, głęboko regenerującego Masło z pestek mango Mohani lub nawilżającego Masło aloesowe Mohani

Warto zaufać naturze 

Gorąco namawiamy na wypróbowanie tego sposobu peelingu. Nie da się zaprzeczyć, że szczotkowanie na sucho, poza piękną i lśniącą skórą, niesie ze sobą korzyści zdrowotne. Stymuluje układ limfatyczny, pomaga w usuwaniu toksyn z ciała, a do tego – relaksuje. Szczotkowanie skóry potrafi być wyciszające i uspokajające. Jest to zabieg powszechnie stosowany w profesjonalnych salonach SPA (przy czym średni koszt takiego zabiegu waha się od 50 do 150 zł). Warto wybrać ten sposób również ze względu na wymiar ekologiczny – dzięki szczotce zużywamy mniej kosmetyków, co oznacza mniej kartonów, mniej plastiku w przestrzeni do utylizacji. Same plusy!  

pixel